Czy osoba starsza powinna mieć smartfon?

Dużo postaci twierdzi, iż kupno smartfonu dla osoby starszej, to nadzwyczaj zła decyzja. Mniemają, że osoba starsza nie poradzi sobie z obsługą tak wymyślnego urządzenia. Drugim przedstawianym argumentem jest to, że Starzy nie wymagają telefonu typu smartfon, albowiem nie wykorzystają wszystkich możliwości oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie zapytanie, ile młodych osób korzysta lub także zna wszystkie funkcje, które są w smartfonie. Seniorzy, jeśli darować im stosownie sporo czasu, po pewnym okresie także zaczną posługiwać się nimi umiejętnie.

Wygoda obsługi

Ściemą jest to, iż starsi mają kłopot z eksploatacją współczesnych urządzeń. Wystarczy poświęcić im tylko niewiele czasu. Zademonstrować, w jaki sposób, mogą czerpać z danego sprzętu. Smartfon dla starszego posiada niezwykłą przewagę nad klasycznymi telefonami komórkowymi. Przede wszystkim, można uregulować wielkość czcionki, jaka ma być pokazywana. Po drugie, na pulpicie urządzenia wolno umieścić ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co postać starsza nie będzie musiała marnotrawić czasu, by wykonać istotny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Kluczowe jest ponadto to, że w smartfonie nie ma tradycyjnej klawiatury, która potrafi być dla kobiet starych problemem. Mogą ich zwyczajnie nie dojrzeć. Smartfon posiada tę wyższość, iż klawiatura cyfrowa zajmuje bardzo sporą część ekranu dodatkowo jest nadzwyczaj doskonale zauważalna. Także, nawigacja po smartfonie jest znacznie użyteczniejsza, niżeli po tradycyjnym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile należy było się naklikać, by odszukać stosowny kontakt, do jakiego chcieliśmy wykonać telefon.

 

Odwiedź portal – OPINIE RTV AGD

Nowoczesny senior

Coraz więcej seniorów woli iść z duchem czasu oraz posiadać nowoczesne rozwiązania. Na pewno znajdą się osoby, które cenią sobie tradycje także pozostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Starczy jednakże przedstawić im zalety, które ma smartfon, takie jak wielki dotykowy ekran, czy również szansa robienia zdjęć, by utrwalić chwile z wnukiem. Sami stwierdzicie, jak prędko zmienią zdanie i będą pragnęli rozpocząć korzystać z nowinek.