Dlaczego powstaje cellulit

Jeżeli na skórze ud, bioder, pośladków albo brzucha obserwujesz jakieś nierówności oraz grudki, niestety oznacza to, że także Ciebie dotknął kłopot cellulitu. Pomarańczowa powłoka może wystąpić się u nas, obojętnie od naszego wieku, czy prowadzonego stylu życia. Według specjalistów, ta niedogodność dotyczy większości dojrzałych kobiet, jednak potrafi jeszcze wystąpić u młodych dziewcząt. Działa na to poziom estrogenu. Jego wahania są największe w momencie dojrzewania czy w okresie brzemienności. Ponadto korzystanie z terapii hormonalnych potrafi zaburzyć poziom tego hormonu. Rezultatem będzie pojawienie się cellulitu.

Jak się pozbyć cellulitu

Niefortunnie, nie powstała jeszcze wspaniała terapia bądź technika, która by pomogła całkowicie się pozbyć tego kłopotu. Cellulit wyjątkowo często jest uzależniony od naszych uwarunkowań genetycznych. Są jednak tricki, dzięki którym potrafimy zmniejszyć jego występowanie. Wymaga to od nas systematyczności dodatkowo silnej woli. W pierwszej kolejności dobra dieta, a jeszcze ćwiczenia pomogą nam osiągnąć doskonałe efekty. Z tym, że efekty będziemy potrafiły zaobserwować dopiero po pewnym okresie. Dużo kobiet decyduje się dodatkowo na korzystanie ze specjalistycznych farmaceutyków, bądź smarów. Należy jednakże i tutaj uważać, gdyż nie każda z nas może je używać. Głównie ze względu na występowanie w nich jodu, panie chorujące na choroby tarczycy powinny być szczególnie rozsądne.

CZYTAJ TAKŻE – usuwanie cellulitu w Krakowie

Pokonaj cellulit

Sporo pań aby pozbyć się pomarańczowej powłoki, decyduje się na poddanie zabiegom oferowanym przez kliniki medycyny estetycznej. Już po kilku zabiegach, nasza skórka odzyska swój właściwy wygląd. Zamysłem takich zabiegów, jest zwłaszcza polepszenie krążenia w skórze i wykluczenie obrzęków. Jednym spośród przeważnie wybieranych jest zabieg Vela Shape. Polega on na punktowym nagrzewaniu ciałka. Wysoka temperatura rozbija także zwalcza komórki tłuszczowe. Już po jednym zabiegu można dostrzec rezultaty. Cera ulega ujędrnieniu, wyrównaniu, także odzyskuje swój naturalny wygląd. Dla osiągnięcia korzystniejszych wyników zaleca się wznowienie zabiegu cztery razy.