Jak uniknąć stresujących sytuacji!

Jak uniknąć stresowych sytuacji?

Czy chcesz uporządkować codzienne życie? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, kliknij tutaj, aby uzyskać poradę od innych zorganizowanych rodziców. I nie zapomnij pobrać darmowej aplikacji, aby łatwo udostępniać kalendarz, przydatne dokumenty i ważne rzeczy do zrobienia.

Czy wszystkie czerwone światła migają w tym tygodniu? Czy różnego rodzaju stresujące sytuacje pojawiają się jeden po drugim? Oto artykuł o tym, jak unikać stresu.

Czy w tym tygodniu wszystkie przyciski stresu migają na czerwono? Twoje dzieci są chore, opiekunka Cię zawiodła i musisz dokończyć ten trudny i och tak ważny projekt w pracy? Czy to wszystko? O nie, przeciek w mieszkaniu sąsiada właśnie zalał kuchnię! Cóż, jesteś totalnym chaosem!

W stanie zbliżającym się do rozpaczy wybraliśmy się, aby poprosić zorganizowane mamusie o najlepsze wskazówki, jak je wykorzystać, a zwłaszcza o tym, jak uniknąć kolejnego bałaganu.

Porady mam

Marie pracuje w izbie przyjęć! „Nawet ja nie mogę powstrzymać moich dzieci przed zachorowaniem!” – śmieje się. Z drugiej strony, jeśli moja opiekunka jest daleko, muszę znaleźć rozwiązanie, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć zastępstwo w szpitalu. Zawsze mam plan B, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi: chętnie zamawiam co najmniej 4 studentów dla mojej wieczornej opiekunki, zamiast mieć jedną regularną. Wszyscy znają dzieci, więc mam więcej alternatyw, jeśli pojawi się coś nieoczekiwanego. A ja wolę to od usługi dla dzieci, która przyśle mi kogoś, kogo nie znam.
Helen angażuje swojego męża: „On ma więcej dni urlopu niż ja, więc gdy jest kryzys, on się tym zajmuje. Czy nie wydaje ci się to normalne? „Chcielibyśmy, aby zdarzało się to częściej, Helen! W każdym razie warto rozmawiać ze swoim partnerem, a raczej zakładać, że ta sama osoba zawsze ma do czynienia z rzeczami. Nie sądzisz? Dlaczego to zawsze ty?

Sana udoskonaliła politykę Stop w pracy! „Nauczyłem się lekcji po wypaleniu. Kiedy wydaje mi się, że jestem zbyt zaangażowany, kiedy myślę o pracy w nocy, to przygotowuję procedurę awaryjną: najpierw idę zobaczyć się z moim szefem, aby wyjaśnić, że nie zakończę w terminie. Mój problem staje się problemem mojego szefa i wspólnie szukamy rozwiązań. Często nie trzeba wiele, aby wyzwolić nacisk. Deleguj, odraczaj, podziel się na kilka faz …. Wiele osób uważa, że jest to przyznanie się do porażki, ale gdybym był szefem służby, wolałbym móc zorganizować rzeczy z moim pracownikiem, niż mieć niedokończony projekt lub pracownika, który zachoruje z powodu stresu , prawda ?! … Potem idę na bieg … To mój sposób na odpoczynek. Każdy ma swoje własne, ale mój lekarz zalecił, bym zmusił się do stworzenia sobie czasu.

Przewiduj, deleguj, ostrzegaj, zatrzymaj trochę czasu dla siebie … Okej, więc co mogę zrobić z wyciekiem?

Masz swoją listę kontaktów! Karine jest domowym kierownikiem nieruchomości na południu Francji: „To moja praca, ale szczerze mówiąc, posiadanie numeru dobrego hydraulika, elektryka, aptekarki itp. To siatka bezpieczeństwa! Trzeba być zdyscyplinowanym, aby zachować zapisy o dobrych ludziach, których zatrudniłeś kiedyś, lub które polecają inne osoby. Przede wszystkim dziel się swoimi kontaktami z innymi członkami twojego gospodarstwa domowego. „