Które miasto śląskie wybrać do kupienia mieszkania?

nieruchomości

Rozmyślasz nad kupnem nieruchomości na śląsku? Twoją pierwszą myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to niewątpliwie znakomita lokalizacja do osiedlenia się. Warto jednak rozpatrzyć także inne miasta. Niemal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, przez co masz szansę zakupić nieruchomość po korzystniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku doskonale skomunikowana z Katowicami. Jest to też doskonały wybór dla osób kochających kulturę. Znajduje się tu m.in. Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też dobrym miastem pod względem konstrukcyjnym. Można w tym miejscu znaleźć sporo XIX wiecznych kamienic jak też willi, które pomimo, że w wielu przypadkach domagają się odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż lub wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z bardziej interesujących regionów do osiedlenia się na Śląsku. To miasto nieco oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, niemniej w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Jesteśmy w stanie w tym mieście znaleźć wiele miejsc, w których można odpocząć np. Staw Jeżowa i Park Górniczy na osiedlu „A”. Na korzyść bez wątpienia działa także stosunkowo mały poziom bezrobocia. Miasto stawia także na sport i inne atrakcje, dzięki czemu nie łatwo się tutaj nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Sprawdź oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej pośrodku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada bogatą historię, która wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania bardzo dużo ciekawych zabytków w tym na przykład:
– Młyn nad rzeką Kłodnicą
– Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes (1806)
– Kościół pw. św. Wawrzyńca i Antoniego (1907-1909)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie również znaleźć interesujące propozycje w tym. m.in. Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz In-nY Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miejsce z korzystnymi cenami nieruchomości, w którym warto rozważyć nabycie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tu znaleźć również ciekawe oferty w nowym budownictwie. Aby zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży jak również najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.