Mieszkanie z historią

Wielu jednostkom, kamieniczki kojarzą się oryginalnym charakterem. Szczególnie często są to budynki, które powstawały w czasie przedwojennym, kiedy to najważniejsze dla budowlańców było popisanie się swoim talentem. Dlatego też, jeśli przespacerujemy się drogami miasteczek, nie znajdziemy dwóch bliźniaczych obiektów pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, mogą one mieć parę części zbliżonych, jednakże nigdy nie będą takie same. To, co wiąże wszystkie mieszkania ulokowane w kamienicy, to spore pomieszczenia, jakie dają nam wspaniałe możliwości kompozycji pomieszczenia. Wypatrzymy także mieszkania mające nadzwyczaj dużą powierzchnie, jaką możemy dobrze spożytkować. Wbrew pozorom, nawet przeciętne lokum pozwala nam na interesujące umeblowanie wnętrza.

Nowoczesny styl w zabytkowej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad ukazaniem ceglanej ściany. Dzięki temu uwypuklisz nie jedynie przedwojenny nastrój, ale też nadasz pomieszczeniu industrialny wizerunek. Z cegłą będą się wyśmienicie komponować ściany w tonie śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego stylu wyśmienicie będą pasować meble w jasnych kolorach. Żeby zaakcentować industrialny wygląd mieszkania, rozpatrz przymocowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one miejscu nie wyłącznie nietuzinkowego wyglądu, lecz światło otrzymane w ten sposób, nie będzie aż tak silne. Żeby złamać pastelowe odcienie ścian dodatkowo mebli, należałoby nabyć leżankę bądź fotele w intensywnych kolorach, jak na przykład pomarańczy czy zieleni. Na ceglanych ścianach znakomicie będą się eksponować obrazy, lub półki z lekturami w głębszych kolorach.

Urządź swoje wnętrze

Wysokie stropy, potrafią kojarzyć się większości postaci z powierzchnią, którą bardzo ciężko jest zagospodarować. Z tego względu, decydujemy się na obniżenie wnętrza. Jest to wygodne rozstrzygnięcie. Powoduje, iż wnętrze staje się bardziej przyjemne. Jeżeli posiadamy drobniejsze mieszkanie, możemy również zdecydować się na użycie antresoli. Dzięki temu rozłożymy powierzchnię na dwa odrębne poziomy. Także dzięki temu rozstrzygnięciu otrzymamy miejsce, jakie umiemy w dowolny sposób zaaranżować. Posiadając jedynie pojedynczy pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do nocowania. Jeżeli posiadamy dwa, lub trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do roboty, bądź nasza prywatna biblioteka.