Moda na Skandynawie

Jeśli kiedykolwiek byliście w terenach nordyckich, wyśmienicie zdajecie sobie sprawę, jaki dominuje tam mikroklimat. Jest zimny dodatkowo przejmujący. Jednak wnętrza zaaranżowane w charakterze nordyckim, w ogóle nie oddają dominującego tam mroźnego klimatu. Wprost przeciwnie. Wnętrza, w których panuje tenże trend są pozytywne także jasne. Dopasowane akcesoria nadają lokum przytulny wystrój. Dlatego też coraz więcej postaci decyduję się, ażeby zaaranżować swoje wnętrze akurat w tym stylu. Jakie meble, a również punkty pomieszczenia powinniśmy dobrać, by zaaranżować nasz dom w trendzie skandynawskim?

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Moda na styl nordycki dotarła praktycznie już do większości kącików globu. W Polsce także cieszy się rosnącą popularnością. W trendzie nordyckim dominują przede wszystkim pastelowe barwy. Sufity oraz ściany winnym być w kolorku śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, naszym wyborem powinny paść przede wszystkim te wykonane z drzewa w jasnym odcieniu. Co do dodatków, jakie chcemy umieścić w naszym lokum, idealnie zdecydować się na znaczącą porcję poduszek, kap czy kocy. Ponadto sympatycznie widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła miejscom. To, co odznacza ten styl na tle innych, to jego użyteczność, delikatność również wygoda. Odstępujmy od sztucznych surowców. Lokum po nordycku cechuje się wyraźnymi wzorami również kolorami. Wybrane przez nas składniki wystroju pomieszczenia mogą być tęczowe. Idealnie jeśli były w kolorach delikatnych. Aby nadać mieszkaniu jeszcze bardziej prywatny wygląd, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe grafiki. Nie ma również przeciwskazań, żeby umieścić w niewielu miejscach nasze ukochane wersety.

Komfort również wygoda

Styl nordycki charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem. Nie starajmy się zamieszczać w naszym mieszkaniu morza dodatków. Wybrane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim funkcjonalne także lekko wyglądające. Mile odczuwane będą ponadto dodatki wyprodukowane z metalu, plastiku, lub szkła. Istotne jest to, że przy naprawdę minimalnym nakładzie pieniężnym, może ulepszyć charakter naszego wnętrza oraz cieszyć się nowomodnym mieszkaniem.