Rgeneracja bardzo zniszczonych włosów

Cienkie włosy to Twój problem?

Długoletnie farbowanie, poranne suszenie jak również upinanie włosów sprawiło, że stały się cienkie jak również matowe? Poznaj kilka metod na to, w jaki sposób dobrze je zregenerować. Dzięki wskazówkom przez nas zamieszczonym Twoje włosy ponownie mogą być piękne jak także lśniące.

Konsultacja z lekarzem:

Pierwsza możliwość to wizyta u lekarza specjalisty, który powinien zlecić badania, by skontrolować czy nie mamy niedoboru witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłowy wzrost włosa i jego właściwą strukturę. Po analizie rezultatów oraz przyjrzeniu się naszym włosom i skórze głowy dermatolog powinien polecić stosowną według niego terapię. Najczęściej kuracja składa się z suplementu diety i właściwych kosmetyków do pielęgnacji, czyli zwłaszcza szamponu bez parabenów oraz odżywki.

Odbudowa włosów na własną rękę:

Także w domu masz możliwość samodzielnie spróbować odbudować swoje włosy. W aptekach można kupić bardzo dużo suplementów, które posiadają bardzo dobry skład. Najbardziej popularne są te, które posiadają dużą porcję skrzypu oraz biotyny. Warto mimo wszystko pamiętać, że tabletki, jakie pomogły Twojej znajomej nie muszą pomóc Twoim włosom. Właściwa kuracja może się wiązać z przetestowaniem różnorodnych preparatów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów trzeba o nie także zatroszczyć się od zewnątrz dzięki szamponom jak również odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te kupione w aptece. Warto też rozważyć wcierki do włosów. Potężną popularnością cieszy się wcierak z kozieradki, jaka niestety nie ma aromatycznego zapachu, ale może dać pozytywne efekty.