Zabiegi kosmetyczne – czy warto?

zabiegi kosmetyczne w krakowie

Nasza cera po minusowych temperaturach wymaga właściwej odnowy. Można o nią zadbać wyłącznie w domu czy też zdecydować się na fachowe zabiegi kosmetyczne. Co to jest, i co nam proponuje kosmetyka? Kraków to miejsce, w jakim jesteśmy w stanie znaleźć bardzo dużo salonów piękności z obszerną listą zabiegów. Oto opis paru z nich!

Przekłuwanie uszu

Zabieg ten jest jednym z najprostszych zabiegów, na które się decydujemy. Współcześnie stosowane metody są mało inwazyjne i prawie niebolesne, wykonywane przy użyciu profesjonalego pistoletu. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Kolczyki, jakie zostały założone podczas procesu przekłuwania uszu trzeba nie zdejmować, aż do momentu kompletnego zabliźnienia. Ważne jest też uważanie, aby dopiero co przekłute uszy miały znikomy kontakt z zarazkami. Przekłuwanie uszu to koszt około kilkudziesięciu złotych.

Peelingi kosmetyczne

Peelingi to zabiegi, które mają na celu złuszczenie martwego naskórka. Salony kosmetyczne proponują duży wybór tego typu zabiegów. Pośród nich trzeba wyróżnić peelingi mechaniczne, peelingi enzymatyczne, peelingi łączone. Tego rodzaju peelingi możemy, także podzielić ze względu na głębię działania. Rozróżniamy tu peelingi powierzchniowe, średnio głębokie jak też głębokie. W celu wyboru najwłaściwszego peelingu trzeba skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub kosmetyczką, aby doradzili peeling dopasowany do stanu jak również typy cery. Istotne, żeby zabiegi przeprowadzane były przez specjalistów.

Exilis Elite

Jednym z bezoperacyjnych zabiegów regenerowania twarzy jest lifting przy zastosowaniu urządzenia Exilis Elite. Zabieg ten umożliwia pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie twarzy, oraz redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej na twarzy, jak też podbródku. Pierwsze rezultaty są widoczne już po pierwszej wizycie. W zależności od kondycji skóry, winno się przeprowadzić od trzech do 6 zabiegów z zastosowaniem tego urządzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg powinniśmy skonsultować się z specjalistą, który zbada, czy nie ma żadnych przeciwskazań.

geneO

Zaletą tego zabiegu jest fakt, że oddziaływuje na trzech płaszczyznach – dotlenia skórę, złuszcza, a także poprawia jędrność. Jest to doskonałe wyjście dla każdego typu cery. GeneO to zabieg bezbolesny a także ożywczy. Ilość a także częstotliwość przeprowadzania zabiegów zależą od kondycji skóry, ustalane są w trakcie konsultacji. Na korzyść zabiegu przemawia również fakt, że skóra nie wymaga długiego czasu regeneracji.